3D reklama pro Stavebniny DEK

Rádi bychom se s vámi podělili o nedávnou hezkou realizci zakázky pro Stavebniny DEK a.s. Jednalo se o výrobu a instalaci několika 3D světelných a nesvětelných nápisů z alurolových profilů pro nově vznikající pobočku v Hodoníně. Největší nápisy dosahovaly výšky až 2,7m !

Fotky realizace

svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-7 svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-9

svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-6 svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-10 svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-8


 

Technická specifikace

Na výrobu 3D písmen byly použity DFT alurolové profily 108mm v RAL dle přání klienta. Pohledová strana byla vytvořena z desek plexiskla 4mm (PMMA - polymethymetakrylátových), které byly z důvodu pevnosti a zamezení průhybu vrstveny sendvičovým způsobem. Potisk na UV tiskárně deskových materiálů v backlite módu. U světelné varianty nápisu vyžadovala hloubka profilu a velikost písmen precizní rozložení LED pásů pro dosažení jasně svítícího loga a zamezení vzniku stínů nebo naopak nežádoucího bodového vysvícení jednotlivých diod. Precizní tvary a ohyby písmen jsou výsledkem CNC ohýbačky alurolových profilů. 

Jak se zrodil DEK v naší dílně

svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-1 svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-2 svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-11

 

Po počáteční konzultaci s klientem a nastudování stavební dokumentace, začaly vznikat technické výkresy a návrh řešení projektu. Vizualizace byla striktně daná korporátním logomanuálem, tedy na kreativitu nebyl prostor. Výrobní proces byl rozdělen do několika kroků: vyřezání pohledových stran z plexi desek na CNC fréze, potisk v backlite módu na UV tiskárně deskových materiálů, výroba hran písmen na CNC ohýbačce alurolových profilů, vyfrezování zadních strany písmen včetně osázení LED diodovými pasy a vyvedení elektroinstalace z písmen. Celková finalizace a testování je završením pěkné práce celého týmu naší dílny.

Vzhledem k vlastnímu montážnímu týmu, který zvládá výškové instalace z plošin, máme celý proces realizace a pod kontrolou. Výsledek je perfektní, co myslíte?

Instalace

svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-3 svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-4 svetelne-logo-3d-logo-stavebniny-DEK-5

Pro více informací ohledně výroby 3D písmen a log, neváhejte se obrátit na naše zákaznické oddělení kontakty.

Odkazy: světelná 3D písmena a loga, nesvětelná 3D písmena a loga