Podporujeme

Top Advert podporuje tyto projekty...

Slovácky rok v Kyjově

Slovácký rok v je největší folklorní událost, která se stejně jako olympijské hry opakuje jen jednou za čtyři roky. Brány královského města Kyjova se milovníkům tradic, lidové hudby, písní, tanců, a především skvělé zábavy otevřou letos v srpnu už podvacáté. Centrum kyjovského Dolňácka se opět po čtyřech letech stane Mekkou folkloristů z Čech, Moravy i zahraničí. Tisíce účinkujících se během čtyř festivalových dnů představí ve více než třech desítkách pořadů. Průvod čítající 3000 krojovaných ze všech obcí regionu rozzáří kyjovské náměstí pestrými barvami bohatě zdobených krojů. Lidový jarmark ukáže fortel českých a moravských řemeslníků a letní vzduch se rozvoní tradičními dobrotami, vínem i domácí pálenkou. Bujaré zpěvy, doprovázené čarovnými tóny houslí a cimbálu, přeruší až vyzvánění kostelních zvonů, svolávající ke slavnostní nedělní mši, a dusot kopyt pod sedly jezdců Jízdy králů uhánějících tryskem od Skoronic k majestátní kyjovské radnici..

http://www.slovackyrok.cz/

 Image.ashx6 Image.ashx3  ledup_big_SR

JP motorsport, o.s.

JP motorsport je občanské sdružení zabývající se stavbou a provozem automobilové závodní techniky. S vozem Škoda 130 RS absolvují již osmou sezónu závodů automobilů do vrchu v seriálu Mistrovství Střední Evropy pod názvy BERG-CUP, BERG-TROPHY či nově EURO CUP. Škoda 130 RS je československá legenda, mistrovský vůz Mistrovství Evropy na okruzích z roku 1981, vzácné, plnokrevné sportovní vozidlo, dodnes velmi populární, divácky i mediálně sledované auto.  Mistrovství Střední Evropy závodů automobilů do vrchu se jezdí v ČR a na Slovensku při účasti kolem sta aut a dvou tisíc diváků na závod

DSC00105  151

Dětské kočovné divadlo Kyjov

Dětské kočovné divadýlko z Kyjova je parta nadšenců hrajících divadlo, zpívajících, muzicírujících a kočujících po jihovýchodní Moravě. První týdenní kočovné turné proběhlo v roce 2012 s velkým úspěchem a nadšením jak diváků, kteří za nimi přijížděli po stovkách, tak samotných divadelníků. Výsledkem jejich práce je několik desítek repríz, 7 nastudovaných hodinových představení, 6 letních kočovných turné na sedmé se chystají na začátku léta, 17 nastudovaných pohádek (operek či muzikálů) z toho 13 autorských, a desetitisíce, věří, že nadšených, malých i velkých diváků. Pravidelně hrají také představení pro mateřské a základní školy, mateřská centra a dětské domovy.

http://kocovnedivadlokyjov.cz/

Kočovné_divadlo  Divadlo_Milotice  image004

Kyjovánek

Kořeny Kyjovánku sahají do roku 1975, kdy v Kyjově působilo až šest skupin. V roce 1998 vznikl dětský národopisný soubor Kyjovánek pod vedením Hany Vašulkové. Dnes zde hraje, tančí a zpívá na sedmdesát dětí ve věku 3 – 25 let ve čtyřech skupinách. Vedoucími jsou Adéla Klingelová a Naďa Klimešová. Autorem choreografií a vedoucím muziky je Pavel Růžička. Soubor zpracovává převážně dětský folklorní materiál z regionu Kyjovského Dolňácka, který poté úspěšně prezentuje nejen na festivalech v České republice, ale i v zahraničí (Chorvatsko, Polsko, Rusko, Turecko, Taiwan…). Soubor se také pravidelně účastní soutěžních přehlídek dětských folklorních souborů, které se pořádají jednou za dva roky. V letech 2003–2017 byl vybrán, aby reprezentoval Jižní Moravu v celostátním kole v Jihlavě. Několikrát zde dostal zvláštní ocenění a díky tomu se řadí mezi nejlepší soubory v České republice. Kyjovánek kromě festivalů také rád rozdává radost svým vystoupením v domovech důchodců či v ústavech sociální péče, kde uvádí program Srdce na dlani nebo každoročně při vánočních koncertech.

http://www.kyjovanek.eu

1429-dsc00881-f-(7) 1426-dsc00881-f-(4)

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.